Memoriał im. Jigoro Kano w Judo to jeden z większych turniejów Judo dla dzieci i młodzieży w wieku 7 – 17 lat. Organizowany jest ku pamięci Mistrza, twórcy Japońskiej Sztuki Walki JUDO. W tym roku odbył się w Poznaniu – 28 października, a wzięły w nim udział ekipy zawodników z Polski oraz zagraniczne – m.in. z Niemiec, Czech, Francji. W trakcie wydarzenia zawodnicy oraz goście posilali się Sushi4You Onigiri.

„Pięć lat temu pewnego wieczoru, gdy oglądałem materiały z pracy jaką włożył profesor Jigoro Kano w popularyzację Judo , postanowiłem, że tę ciężką pracę trzeba uhonorować w postaci zawodów Judo „Memoriału im. Jigoro Kano” , który będzie stał na wysokim poziomie sportowym jak i organizacyjnym” – Radosław Miśkiewicz, prezes Klubu Sportowego „Akademia Judo” w Poznaniu.

„Bardzo się cieszę, iż nadchodzi czas na kolejny Memoriał. Pomimo że czeka nas ciężka praca przy organizacji, uczucie po ostatniej walce turnieju zakończonym sukcesem jest niezapomniane. Z turnieju na turniej staramy się coś ulepszyć, udoskonalić, zaskoczyć, aby każdy z zadowoleniem opuszczał halę zawodów i z niecierpliwieniem czekał na kolejną edycję” – Barbara Jopek, dyrektor VI Memoriału im. Jigoro Kano w Judo.

„Cieszymy się, że po raz kolejny mogliśmy pokazać się na ważnym wydarzeniu sportowym, a nasze przekąski spotkały się z tak miłym, a przy tym pysznym przyjęciem. Z przyjemnością wspieramy polskich sportowców, w tym zawodników Akademii Judo, dla których sport stanowi całe życie. To wielki zaszczyt móc obserwować ich heroizm i ducha sportowej walki, wiedząc że dokładamy małą cegiełkę do sukcesów polskich judoków” – Zuzanna Taraszewska z Sushi Factory.